Anunț important – conturi instituționale studenți

Din motive obiective ce țin de gestiunea licențelor Microsoft Office 365 pentru studenți, în data de 31 octombrie a acestui an, Direcția Tehnologiei Informației și Comunicațiilor (DTIC) va șterge contul și, implicit, adresa de e-mail instituțională din domeniul stud.ubbcluj.ro a persoanelor care în acel moment nu vor mai fi înmatriculate la un program de studii la UBB (licență sau master).

Prin urmare, în cazul în care nu veți continua studiile la UBB în acest an universitar, vă sfătuim ca până în data de 30 octombrie să vă salvați pe alte dispozitive (sau în alte conturi) toate datele pe care le aveți stocate în contul @stud.ubbcluj.ro (email, OneDrive, Teams etc).

Dacă în octombrie veți fi în continuare student la UBB (inclusiv în prelungire de studii), atunci contul și adresa de e-mail instituțională din domeniul stud.ubbcluj.ro vor rămâne active.